Kobieta powinna być piękna w każdym wieku. Niestety wiele pań po przekroczeniu 50 roku życia przestaje o siebie dbać i myśli, że może pozwolić sobie tylko na zachowawcze garsonki czy proste i skromne ubrania. Jednak dojrzała kobieta w odpowiednio dobranej sukience, szczególnie wizytowej, również może wyglądać pięknie i elegancko. Moda może zdziałać cuda i wspaniale odmłodzić.

Starsze kobiety najlepiej prezentują się w klasycznych fasonach sukienek, choć mogą sobie pozwolić też na niewielką ekstrawagancję. Suknia powinna być dostosowana długością, stylem, krojem i kolorem  do wieku kobiety.

Panie po 50 roku życia dobrze wyglądają w sukniach w kształcie litery A. Taka suknia na pewno zatuszuje niedoskonałości nóg, masywne biodra i uda. Seniorki równie dobrze prezentują się w sukniach gorsetowych, korzystnie modelujących talię czy sukienkach odcinanych pod biustem, które idealnie maskują zbyt wystający brzuch lub szerokie biodra.

Modny i pasujący dla dojrzałych kobiet jest podwyższony stan spódnic i sukienek, a także fasony ołówkowe, które są bardzo eleganckie i pasują także na wesele czy uroczystość rodzinną. W żadnym przypadku starsze panie nie powinny zakładać na siebie bardzo krótkich sukienek, nawet pomimo nienagannej figury. Najlepsze będą dla nich długości do kolan, za kolano lub suknie długie. Sukienki powinny być wykonane z naturalnych materiałów, np. jedwabiu, będą wówczas ładnie układać się na każdej sylwetce.

Warto podkreślić, że jasne, pastelowe kolory kreacji odmładzają, nadają łagodności rysom twarzy, dlatego sukienka w kolorze białym, beżowym czy jasnoróżowym na pewno doda starszej kobiecie blasku. Należy natomiast unikać ubrań czarnych, krwisto czerwonych czy bordowych. Dojrzałe panie, przede wszystkim tęższe, powinny zrezygnować z sukienek obficie zdobionych falbanami i innymi dodatkami.

Kobiety na emeryturze także mogą pięknie wyglądać i to nie tylko od święta, dlatego powinny jak najczęściej nosić eleganckie sukienki – właśnie w nich prezentują się najlepiej.