Wesele to ważny dzień nie tylko dla państwa młodych. Nawet jeśli na weselu jesteś zwykłym gościem także powinnaś zadbać o należyty ubiór. Oczywiście panna młoda wzbudza zawsze najwięcej podziwu, jednak podczas takiej uroczystości każda z nas chce wyglądać pięknie w swojej kreacji. Warto więc pomyśleć o idealnej sukience.

Coraz popularniejsze na przyjęcia weselne stają się ostatnio krótkie sukienki. Szczególnie późną wiosną czy latem, kiedy możemy liczyć na piękną pogodę, możemy pozwolić sobie na delikatne materiały oraz fasony mocno odsłaniające ciało. Krótkie sukienki są polecane nie tylko młodym dziewczętom, ale także kobietom nieco starszym o zgrabnej sylwetce. Niestety nie są to kreacje dla pań puszystych. Zależnie od gustu możemy wybierać spośród bardzo krótkich mini, sukienek do połowy uda lub do kolana – wąskich, w stylu ołówkowym, mocno dopasowanych do figury, sukienek typu A w kształcie dzwonu, obcisłych na górze i stopniowo rozszerzających się ku dołowi. Popularne są też sukienki w stylu Empire, odcinane pod biustem, w lekkim i zwiewnym stylu czy też modne ostatnio bombki. Hitem w tym sezonie są też sukienki z asymetrycznymi długościami – krótka z przodu i długa z tyłu – odważne, oryginalne i stylowe. Mamy do wyboru wiele fasonów sukienek bez ramiączek, z ramiączkami lub z krótkimi rękawkami. Ozdobą sukienek często są też wstążki, kokardy lub ciekawie układające się marszczenia czy też dopinany kwiat.
W weselnej modzie królują intensywne i żywe kolory. Modne są szmaragdowe zielenie, rubinowe czerwienie, szafirowe błękity. Sukienki weselne nie powinny być czarne, ani białe. Szyte są z delikatnych, zwiewnych materiałów, jak satyna, jedwab, tiul czy szyfon. Szczególną popularnością cieszą się też koronki.

Każde uroczyste wydarzenie cechuje się konkretnymi zasadami, a weselne sukienki muszą być przed wszystkim eleganckie. Panie w krótkich sukienkach na pewno będą wyglądały atrakcyjnie i stylowo, pod warunkiem, że dostosują ich krój do swojej sylwetki i wieku.