Nie ma chyba wygodniejszego, a jednocześnie bardziej kobiecego stroju na słoneczne dni, od pięknej, zwiewnej i lekkiej sukienki. Odsłaniają sporo ciała, ale jednocześnie mogą niektóre części odpowiednio zakryć. Każda kobieta tak ubrana może poczuć się wyjątkowo i atrakcyjnie.

Wiosna i lato to synonim radości, kolorów i dobrej zabawy – ma to odzwierciedlenie również w modzie. Sukienki proponowane na wiosnę i lato są bardzo różnorodne, to szeroka gama nie tylko ich form, ale także ogromne zróżnicowanie barw.

Modne będą nie tylko krótkie sukienki mini przeznaczone dla odważniejszych kobiet, które chcą odsłonić więcej ciała, do kolan czy połowy uda, ale także długie sukienki – lekkie i zwiewne, bardzo kobiece, które nie tylko wydłużają linię, lecz też ukrywają pewne mankamenty figury. Proponujemy je nosić z sandałami na płaskiej podeszwie lub wysokiej koturnie. W tym sezonie w modzie królują asymetrie oraz motywy etniczne – nosić będziemy sukienki w indiańskie wzory, zdobione koralikami i frędzlami, z aplikacjami z barwnych piór oraz z motywami zwierzęcymi, takimi jak cętki czy paski.

W najnowszych trendach nie zabraknie też czegoś dla romantyczek, zwiewnych niczym mgła sukienek z motywami kwiatowymi oraz innymi wzorami imitującymi naturę,  a także koronek, ażurów oraz kreacji stylizowanych na ludowo. Nadal modne są falbany, choć w niezbyt dużej, nieprzytłaczającej ilości. Kolory, jakie proponują tego lata styliści, to przede wszystkim turkus, róż, fiolet a także oranż, ponadto klasyczna czerń i biel. Supermodne będzie też łączenie kolorów, a więc totalny kolorystyczny mix. Dodatki, jakie idealnie będą komponowały się z tego typu kreacjami, to eleganckie sandałki oraz ciekawa biżuteria zdobiąca szyję, rękę lub uszy.

W sezonie wiosna i lato 2015 możemy czerpać pełnymi garściami. Projektanci stworzyli wiele możliwości na upalne dni – sukienki są na tyle różnorodne, że każda z pań znajdzie coś dla siebie.